site.btaПървата нехудожествена книга на нобеловата лауреатка Хан Канг на английски език ще излезе следващата пролет
Първата нехудожествена книга на нобеловата лауреатка Хан Канг на английски език ще излезе следващата пролет, предаде Асошиейтед прес.
Книгата, озаглавена "Светлина и нишка" (Light and Thread), на корейската авторка ще бъде публикувана на 24 март от издателство "Пенгуин Рандъм Хаус" (Penguin Random House) в САЩ, Великобритания и други англоговорящи региони.
Публикувана на корейски език тази година, "Светлина и нишка" включва нобеловата лекция на Хан от 2024 г., както и други текстове и фотографии.
"Докато подреждах есетата, стиховете, записките в дневници и снимките, които да бъдат включени в тази книга, си представях, че всички нейни пространства - от първата до последната страница, са обгърнати от светлина", казва Хан в изявление. "Благодарна съм и се радвам, че тази светлина, която се е пропила и в английския превод, продължава да среща читателите", допълва писателката.
Хан Канг - първият южнокорейски автор, удостоен с Нобелова награда за литература, е най-известна с романа си "Вегетарианката", отличен с международната награда "Букър" за 2016 г.
/ХК/
В допълнение
Избиране на снимки
Моля потвърдете избраните снимки. Това действие не е свързано с плащане. Ако продължите, избраните снимки ще бъдат извадени от баланса на вашите активни абонаментни пакети.
Изтегляне на снимки
Моля потвърдете изтеглянето на избраните снимката/ите
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина