site.btaДарин Ламбрев ще вземе участие в концерта на финалистите от 59-ия Международен конкурс за млади изпълнители „Концертино Прага“


Българският виолончелист Дарин Ламбрев ще вземе участие в концерта на финалистите от 59-ото издание на Международния конкурс за млади изпълнители „Концертино Прага“, който се организира в Прага от 1966 година насам. Това разказват от екипа на Българския културен институт (БКИ) в чешката столица чрез публикация в официалния си сайт.
„Мисията на конкурса е да търси изключителни таланти под 16- или 18-годишна възраст. Тазгодишното издание обещава изключителни музикални моменти – независимо дали те ще звучат в историческите зали на Прага, на фестивалните сцени в Южна Бохемия, или чрез традиционните радиопредавания“, споделят от БКИ – Прага.
Сценичната изява на Дарин Ламбрев ще се състои на 13 септември от 19:00 ч. местно време в концертната и изложбена зала „Рудолфинум“ (Rudolfinum).
„Концертът на финалистите от „Концертино Прага“ 2025 в категорията клавишни и струнни инструменти е белязан от разнообразие както по отношение на разнообразието от солови инструменти, така с оглед на музикалната драматургия“, отбелязват от екипа на Българския културен институт.
Както БТА писа, Дарин Ламбрев е роден през 2010 г. в София в артистично семейство, започва да свири на пиано и виолончело на петгодишна възраст. От 2015 г. учи в Националното музикално училище „Любомир Пипков“ в София, където виолончелото се превръща в негов основен инструмент. На единадесет години започва да се изявява като солист с различни оркестри.
От октомври 2023 г. учи в Музикалната академия в Дармщат, Германия, в класа на проф. Ромен Гариу. Той е лауреат на много конкурси, включително носител на първа награда от Международния музикален конкурс „Грюневалд“ през 2024 г.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина