site.btaБългарски пикник организираха танцьорите от клуб „Хопа-тропа, иха-ха“ в Китченер, Канада


Танцьорите от клуб „Хопа-тропа, иха-ха“ в Китченер, Канада, организираха на 20 юли 2025 г. пикник за българската общност, живееща в околността. Това е посочено в публикация в официалната Фейсбук страница на танцовата формация.
„Традиционният ни пикник е добър повод да се съберем, да се повеселим и да потанцуваме преди всички да отпътуваме за летните си отпуски“, споделят от танцовия клуб.
По време на събитието са били организирани различни спортни активности за деца и възрастни, както и хоротека на открито.
„Прекарахме чудесен ден с прекрасна компания. Ще очакваме да се съберем отново догодина по същото време“, допълват танцьорите.
Както БТА писа, Българската танцова формация „Хопа-тропа, иха-ха“ е създадена през 2017 г. в град Китченер, провинция Онтарио. Формацията изпълнява български обработен фолклор и участва във фестивали и събития, свързани с общността ни в Канада.
В началото на юни 2025 г. Танцов клуб „Хопа-тропа, иха-ха“ взе участие и в българския фестивал „Фолклорен водопад“, който се състоя в град Ниагара Фолс.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина