site.btaГенералният консул в Лос Анджелис Бойко Христов присъства на филмов форум в САЩ, посветен на киното от Югоизточна Европа


Генералният консул на България в Лос Анджелис, САЩ, Бойко Христов присъства на откриването на 20-ото издание на South East European Film Festival (SEEfest) в Лос Анджелис – водещ филмов форум в САЩ, посветен на киното от Югоизточна Европа. Това съобщи Генералното консулство на Фейсбук страницата си.
В рамките на фестивала участие взема и българският филм „Без крила“ на режисьора Ники Илиев, чиято прожекция ще се състои на 3 май от 17:00 ч. в Лос Анджелис (UCLA Bridges Theater). Филмът е поредното доказателство за силното присъствие на българското кино на международната сцена, отбеляза мисията ни.
Почетен председател на фестивала е Ирина Малеева – актриса и меценат, която неизменно подкрепя редица български културни каузи, добави още дипломатическото ни представителство.
Откриващата церемония включваше връчването на специална награда за принос (SEEFest Legacy Award), присъдена на актьора, общественик и бивш губернатор на Калифорния Арнолд Шварценегер за приноса му към изкуството и обществения живот.
Присъствието на генералния консул на това събитие подчертава ангажираността на България с насърчаването на културния диалог и подкрепата за българските творци в чужбина, отбеляза Генералното ни консулство.
Представители на българската диаспора също подкрепиха фестивала и българското участие в него, информира мисията ни.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина