site.bta„Българска събота“ ще се състои в Лайпциг на 17 януари
„Българска събота“ ще има в Лайпциг, Германия, на 17 януари 2026 година. Организаторите от Българското културно сдружение „Пенчо Славейков“ споделиха за рубриката „БГ Свят“ на БТА програмата на събитието, което ще се състои на адрес Lindenauer Markt 13, 04177 Leipzig.
От 10:30 до 11:30 часа местно време ще има „Съботни занимавки“ (за деца над четиригодишна възраст).
От 12:00 до 13:00 часа местно време са организирани народни танци за деца над шест години.
От 13:30 часа местно време ще се състои сбирка на дамския клуб към сдружението.
От „Пенчо Славейков“ посочиха, че това ще бъде един ден, „посветен на българския дух и традиции“.
„Скъпи сънародници и приятели, новата година започва с вдъхновение и с богата програма от дейности, които съхраняват и споделят българската култура в Лайпциг. Каним ви да се включите в нашите събития, да се срещнем, да творим и да празнуваме заедно“, допълниха от сдружението.
Както БТА писа, Българското културно сдружение „Пенчо Славейков“ в Лайпциг е официално основано на 20 ноември 2023 г., но дейността му датира от поне година преди това, а идеята за сдружението е на няколко години, посочиха по-рано от екипа му.
Към сдружението има различни проекти: „Съботни занимавки“, театрална група, вокална група, дамски клуб, народни танци за деца над шестгодишна възраст, както и български народни танци за възрастни „Хоротропница“.
/ЙК/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина