site.btaПесни, танци и театрална постановка представиха учениците от българското училище в Саарбрюкен, Германия, по време на коледното си тържество
Песни, танци и театрална постановка представиха учениците от Българското училище (БУ) „Васил Левски“ в Саарбрюкен, Германия, по време на своето коледно тържество. Това разказват от преподавателския екип с публикация във Фейсбук страницата на училището.
„Рождество Христово отново събра голямото семейство на нашето българско училище. С усмивки, предколеден трепет и приповдигнато настроение отпразнувахме най-вълшебното време от годината. Усетихме пулса и ритъма на родните традиции и стоплихме сърцата с любими мелодии“, пишат учителите.
В публикацията е посочено, че възпитаниците на БУ „Васил Левски“ са били посетени и от Дядо Коледа, който им е донесъл подаръци.
Българското училище „Васил Левски“ е създадено по проект на Евелина Аврамова през 2011 година, която от началото на учебната 2012/2013 година е и негов ръководител. До 2016 г. то функционира само в град Саарбрюкен, а през учебната 2016/2017 година се откриват и филиали на училището в градовете Кайзерслаутерн и Хомбург.
Училището действа към Дружество „Приятели на България” в Пютлинген-Саар. В училището се работи по адаптирани програми на българското Министерство на образованието и науката. Учебните часове обхващат занимания по български език и литература, история и география на България, рисуване, фолклорни танци и театър, е посочено в сайта на училището.
/ИКВ/
Потвърждение
Моля потвърдете купуването на избраната новина