site.btaГригор Димитров се класира за финала на турнира по тенис в Маями след победа срещу Александър Зверев

Снимка: AP Photo/Marta Lavandier

Григор Димитров победи германеца Александър Зверев с 6:4, 6:7(4), 6:4 и се класира за финала на турнира по тенис от сериите "Мастърс 1000" в Маями.

Димитров ще се бори за трофея с италианеца Яник Синер, който отстрани Даниил Медведев в другия полуфинал. Така той ще има шанса да спечели втората си титла на турнир от сериите "Мастърс 1000" след триумфа си в Синсинати през 2017 г.

С класирането си на финала 32-годишният българин, който в момента е 12-и в световната ранглиста, ще влезе в Топ 10 от понеделник. Димитров загуби седемте си последни мача срещу Зверев. Единствената му победа срещу германеца бе в първия им двубой през 2014 г.

Срещата започна трудно за Григор Димитров, който трябваше да отразява точка за пробив при 2:2, но успя да се справи. Димитров пък стигна до първата си точка за пробив, която беше и с цената на сетбол при 5:4 в първия сет. Григор успя да реализира брейк и спечели първата част с 6:4 за 44 минути.

Димитров беше на две точки от победата при 5:4 и 30:0 във втория сет при сервис на Зверев, но не успя да пробие. Така се стигна до тайбрек. В него Зверев спечели със 7:4 точки и изравни резултата в сетовете.

В решителната трета част Димитров отрази точка за пробив при 1:2. Григор поведе с 40:15 при 3:3 и сервис на Зверев и от първата си възможност успя да пробие. При 5:4 Димитров подава за спечелване на мача и с гейм на нула затвори мача в своя полза.