site.btaЕмил Стоилов и Менорка постигнаха победа в испанското баскетболно първенство, поражение за Константин Костадинов и Аликанте

Емил Стоилов, снимка БТА архив

Баскетболният национал Емил Стоилов игра за своя клубен тим Менорка, който победи като гост Бургос с 88:83 (18:18, 28:21, 22:20, 20:24) в среща от 32-ия кръг в испанската втора дивизия Leb Oro по баскетбол при мъжете.

Менорка има 14 успеха и 18 поражения от началото на кампанията, заемайки 11-о място във временното класиране. В следващия кръг на 4 май Менорка ще бъде домакин на Реал Бетис.

Стоилов беше резерва и се отчете с 3 точки, 1 борба и 1 асистенция за 06:51 минути на паркета.

В друг мач от кръга Аликанте, с Константин Костадинов в състава си, загуби от Кастейо с 64:70 (16:25, 10:12, 19:14, 19:19). Тимът има 19 победи и 13 поражения и е на седмо място в подреждането. На 3 май Аликанте ще гостува на Гипускоа Баскет.

Националът започна като титуляр и се отчете с 9 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 25:30 минути.

Към 23:35 на 13.05.2024 Новините от днес