site.btaГол на Мажуга донесе ценна победа за Ботев Враца срещу Хебър в Първа лига

състави:

Ботев Враца: Красимир Костов, Браян Переа (90+6-Иван Нешков), Бубакар Траоре, Клери Сербер,  Марко Мажуга (73-Диого Барбоса), Мартин Бачев, Мартин Смоленски (89-Петко Ганев), Меси Биатумусока, Мирослав Маринов (46-Даниел Генов), Спас Георгиев, Стефан Велев

Хебър: Петър Дебърлиев, Жоао Сеско, Лазар Марин, Архан Исуф, Йоан Н'зи (81-Стилиян Тисовски), Николай Николаев (46-Богомил Божуркин), Ангел Бастунов, Георги Каракашев, Николас Пенев (64-Шейх Диаманка), Октай Хамдиев (46-Атанас Кабов),  Марк-Емилио Папазов (64-Божидар Пенчев)

Ботев Враца запази надежди за оставане в efbet Лига след скъпоценна победа с 1:0 у дома срещу прекия конкурент за оставане в елита Хебър Пазарджик.

Марко Мажуга отбеляза единствения гол през първата част и Ботев остава на предпоследното 15-о място, но вече само на 2 точки от 14-ия Хебър.

Ботев Враца бе по-мотивираният отбор, тъй като единствено победа запазваше надеждите на отбора за оставане в елита. Врачани атакуваха повече и опитаха удари в началните минути чрез Мартин Смоленски и Мирослав Маринов.

В 33-ата минута домакините откриха резултата с гол на Марко Мажуга който засече топката отблизо след пробив от ляво и асистенция на Клери Сербер.

Мажуга бе близо до втори гол в 53-а минута, но вратарят на Хебър Петър Дебърлиев спаси. Две минути по-късно отново Дебърлиев се намеси решаващо след удар на Браян Переа.

Пет минути преди края Клери Сербер получи втори жълт картон за иронично ръкопляскане към рефера Драгомир Драганов и остави Ботев с човек по-малко в последните минути.

Към 02:36 на 24.05.2024 Новините от днес