site.btaШампион 2006 записа силен дебют в Адриатическата лига по баскетбол за момичета до 15 години

снимка: БК Шампион 2006/Фейсбук

Баскетболистките на Шампион 2006 до 15-годишна възраст започнаха отлично своето дебютно участие в Адриатическата лига за сезон 2023/24 година.

Състезателките, водени от старши треньора Ирена Колева постигнаха две победи и допуснаха една загуба на първия турнир, проведен в Чиста Велика (Хърватия).

Шампион 2006 започна турнира с победа с 57:38 над състава на Водице, домакин на този етап от надпреварата. Българките спечелиха всички четвърти от мача, като не допуснаха съперника да отбележи повече от 12 точки в нито една част. Три баскетболистки на Шампион 2006 завършиха с двуцифрен точков актив. Габриела Коцева бе най-резултатна с 18 точки, а Валерия Стойчева и Александра Атанасова добавиха по 12.

Във втория си мач Шампион 2006 допусна поражение с 37:69 от словенския Рогашка Слатина, който записа пълен актив от победи в първия турнир и временно оглавява класирането.

В последния си мач от турнира в Хърватия тимът на Шампион 2006 се наложи над миналогодишния първенец в тази възрастова група Цинкарна Целе със 78:61. След равностойно първо полувреме българките успяха да вземат аванс от една точка при 40:39. Последва силно второ полувреме и комфортна победа.

Габриела Коцева изигра страхотен мач и отбелязала 32 точки, като добави 7 борби и 8 асистенции. Валерия Стойчева завърши с 19 точки, а Александра Атанасова с 15.

В следващия турнир Шампион 2006 ще играе срещу други три отбора, участници в Адриатическата лига - Челик, Конич и Будучност Бемакс. Състезанието ще се проведе в началото на декември в Зеница, Босна и Херцеговина.

Към 08:54 на 16.05.2024 Новините от днес