site.btaМанчестър Юнайтед се върна на пътя на победите, Челси излезе на шестото място във Висшата лига

Манчестър Юнайтед победи Нюкасъл / снимка: АП/Dave Thompson

Манчестър Юнайтед сложи край на серията си от три мач без победа с домакински успех с 3:2 над Нюкасъл, който изравни по точки двата отбора на седмото място в класирането.

В последния си мач на "Олд Трафорд" за сезона "червените дяволи" дадоха поводи за оптимизъм на феновете си, тъй като въпреки множеството контузии на основни играчи, младите футболисти в тима показаха класа и бяха в основата на победата.

Най-силно впечатление направи започналият на дясното крило Амад Диало, който се отчете с гол и асистенция. В 31-вата минута 21-годишният Диало асистира на 19-годишния Коби Мейну, който откри резултата.

Самият Диало бе точен за 2:1 в 57-мата минута с хубав удар с левия крак от въздуха, а 21-годишният Расмус Хьойлунд, който се появи като резерва, вкара трети гол за домакините в 84-тата минута.

За Нюкасъл точни бяха Антъни Гордън в 47-мата минута и Люис Хол в добавеното време на мача, а "свраките" имаха и основателни претенции за дузпа през първото полувреме, когато Софиан Амрабат настъпа в собственото си наказателно поле Гордън, но съдийският екип подмина ситуацията.

Кръг преди края и Манчестър Юнайтед, и Нюкасъл имат по 57 точки, което е с три по-малко от Челси.

"Сините" излязоха на шеста позиция след 2:1 над Брайтън далеч от дома.

С 22-рия си шампионатен гол за сезона Коул Палмър даде преднина на Челси в 34-тата минута, а половин час по-късно Кристофър Нкунку покачи на 2:0 за гостите.

В края на мача Рийс Джеймс бе изгонен с червен картон за грубо нарушение, което позволи на Дани Уелбек да вкара почетен гол за "чайките" в седмата минута на продължението.

Ако Челси спечели и последния си мач за сезона - в неделя като домакин на Борнемут, тимът може да се изкачи и до петата позиция в крайното класиране, стига Тотнъм да загуби като гост на вече изпадналия Шефилд Юнайтед.

Брайтън е на десето място с 48 точки и тимът вече няма шансове да завърши на по-предна позиция.