site.btaФиорентина се класира за втора поредна година на финала на Лигата на конференциите след равенство с Брюж

Снимка: AP Photo/Omar Havana

Отборът на Фиорентина стигна до равенство като гост на Брюж - 1:1. Така тимът на Винченцо Италиано стана първият финалист в турнира за Лигата на конференциите, след като миналия четвъртък спечели първия двубой с 3:2.

Това е втори пореден финал на Фиорентина в турнира, след като през миналата пролет италианците загубиха от английския Уест Хям с 1:2 с гол в последната минута.

Фиорентина чака на финала в Атина на 29 май победителя от двубоя между Олимпиакос и Астън Вила, като гърците имат солиден аванс от първия мач в Англия 4:2.

Това бе тринадесети пореден мач без загуба на "виолетовите" в турнира.

В 20-ата минута Ханс Ванакен вкара много любопитен гол за белгийците, като той отправи прехвърлящ удар, който бе подценен от вратаря и защитата на Фиорентина и топката се озова в мрежата. Веднага след това Николас Гонсалес от гостите имаше възможност да изравни, но плътният му удар бе спасен от вратаря Симон Миньоле.

В 35-ата минута Кристиан Куаме от Фиорентина нанесе страхотен удар от границата на наказателното поле, който се отби от напречната греда. Малко по-късно отново Куаме стреля над вратата от удобно положение.

След почивката Фиорентина упражни силен натиск в търсенето на изравнителен гол. В 74-ата минута Кристиано Бираги насочи отлично топката от пряк свободен удар, но тя отново срещна напречната греда. Минута по-късно след центриране на Гонсалес Куаме стреля с глава, като направи Миньоле безпомощен, но топката срещна десния стълб този път.

Така се стигна до 82-рата минута, когато Брендън Макеле от Брюж не прецени добре ситуацията и удари с крак главата на Нзола от италианците и съдията Халил Умут Мелер веднага отсъди дузпа.

Наказателният удар бе превърнат в гол от аржентинеца Лукас Белтран, който вкара с точен удар в десния ъгъл на Симон Миньоле, въпреки че вратарят усети посоката.

В добавеното време Денис Одой от Брюж получи втори жълт картон и бе изгонен от терена. В последните секунди вратарят на Фиорентина Пиетро Терачано направи страхотни спасявания срещу Ванакен и бившия нападател на Лудогорец Игор Тиаго.

Към 02:43 на 20.05.2024 Новините от днес