site.btaИнтер и Лацио завършиха наравно в мач от италианското футболно първенство

Интер и Лацио завършиха наравно в мач от италианското футболно първенство
снимка: Spada-LaPresse via АР

Шампионът на Италия Интер завърши 1:1 срещу Лацио в мач от 37-мия кръг на Серия „А“. В 33-тата минута Дайчи Камада със силен изстрел изведе "орлите" напред. Домакините най-изравниха в 87-ата минута чрез резервата Дензъл Дъмфрис.

Интер пропусна възможността да постави нов клубен рекорд по общ брой точки, защото може да вземе най-много 96, ако спечели последното си гостуване на Верона. Върховото постижение остава това от 2006/07 под ръководството на Роберто Манчини.

За Интер това бе титла номер 20 в Италия, а след края на срещата футболистите вдигнаха Скудетото.

Още в 5-ата минута Тати Кастеянос от Лацио прати топката в мрежата на домакините, но попадението бе отменено поради засада.  В 32-ата минута гостите от Рим поведоха в резултата след страхотен удар на Камада от дъгата.

Двубоят продължи да бъде двуостър, но чак в 87-ата минута след центриране от фаул на Алексис Санчес Интер изравни.  Нидерландският национал Дъмфрис се разписа след удар с глава.