site.btaПьотр Нестеров победи Самуил Конов и се класира за втория кръг на сингъл на турнир по тенис в Букурещ

снимка: БТА архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров победи сънародника си Самуил Конов и се класира за втория кръг на сингъл на турнира по тенис на клей в Букурещ (Румъния) с награден фонд 15 хиляди долара.

Поставеният под номер 7 Нестеров стигна до успеха доста трудно с 4:6, 6:3, 7:6(6) след 3:14 часа игра.

Конов взе първия сет, но във втората част Нестеров поведе с 5:2 и след 6:3 изравни резултата. Най-драматично беше в третия сет, в който Конов имаше аванс от 5:3 и пропиля мачбол. При 6:5 той отново не успя да затвори мача. Нестеров направи 6:6, а в тайбрека след 6:6 взе две поредни разигравания и стигна до крайния успех.

По-късно днес Конов и Кристиан Тесари (Румъния) излизат в първия кръг на двойки срещу италианците Николо Барони и Андреа Милити Рибалди.

Вчера Нестеров и Иля Снитари (Молдова) се класираха за четвъртфиналите при дуетите след успех над Доминик Дукарио (Германия) и Матей Кристиан Онофрей (Румъния) с 6:2, 6:4. Следващите им съперници ще бъдат представителите на домакините Влад Данчу и Георге Клаудиу Скинтейе.

Към 00:34 на 20.05.2024 Новините от днес