site.btaПанатинайкос преодоля Макаби Тел Авив и ще играе във Финалната четворка на баскетболната Евролига за мъже

снимка: Darko Vojinovic /AP Photo

Гръцкият Панатинайкос се наложи над израелския Макаби Тел Авив с 81:72 (19:21, 22:20, 17:15, 23:16) като домакин в петия двубой от четвъртфиналната серия между двата тима и се класира за Финалната четворка в баскетболната Евролига за мъже.

Панатинайкос спечели плейофа с 3:2 победи и ще играе на полуфиналите срещу победителя от серията между Монако и Фенербахче, които ще играят пети мач тази вечер. Реал Мадрид вече се класира за Финалната четворка, а също довечера в пета среща един срещу друг ще се изправят съставите на Барселона и Олимпиакос.

Баскетболистите на Панатинайкос ще преследват първа титла в Евролигата от 2011 година, а участието им във Финалната четворка е първо от 2012-а насам.

Грандът от Атина и Макаби Тел Авив изиграха много интересен и оспорван двубой, в който резултатът бе равен - 41:41 на почивката, а след третата четвърт домакините водеха с 58:56.

Кендрик Нън бе най-полезен за успеха на Панатинайкос с 26 точки, 5 борби и 4 асистенции. Той отбеляза 13 от точките си в четвъртата част, за да поведе гръцкия гранд към победата. "Чувствам се страхотно. Това е огромен успех за нас. Макаби направи серията много трудна. Евролигата е истинска лудост и преживявам всичко това", коментира Нън след двубоя.

Костас Слукас, за когото това ще бъде десето участие на Финалната четворка на Евролигата, се включи с 15 точки и 6 борби, а Матиас Лесор завърши с 9 точки и 11 борби.

За гостите от Израел Лоренцо Браун реализира 19 точки, 4 борби и 7 асистенции.

Старши треньорът на Панатинайкос Ергин Атаман е двукратен носител на трофея от най-престижния европейски клубен турнир по баскетбол за мъже с турския Анадолу Ефес през 2021-а и 2022 година.

Към 21:55 на 19.05.2024 Новините от днес