site.btaПСВ Айндховен триумфира с титлата в Нидерландия

ПСВ Айндховен триумфира с титлата в Нидерландия
снимка: AP/Martin Meissner

ПСВ Айндховен стана шампион на Нидерландия. В среща от 32-ия кръг "филипсите" се наложиха зрелищно с 4:2 у дома срещу Спарта Ротердам и са недостижими на върха с 87 точки само три кръга преди края на кампанията. Фейенорд, който се намира на втора позиция, е с пасив от 12 точки и с един изигран мач по-малко.

Метиньо даде изненадващ аванс за гостите в осмата минута, но автогол на Саид Бакари десет минути след това възстанови равенството.

Йохан Бакайоко изведе ПСВ напред в 26-ата минута, а Оливие Боскали имаше лош късмет и също си отбеляза автогол три минути по-късно, за да направи резултата 2:2.

Грандът от Айндховен пак излезе напред с попадението на Боскали в 67-ата минута, а Джордан Тезе оформи крайното 4:2 точно 12 минути преди края на редовното време на двубоя.

ПСВ спечели титлата за 25-ти път в своята клубна история. Шампионското отличие е първо за Айндховен от 2018 година.

Към 23:16 на 18.05.2024 Новините от днес