site.btaЛевски записа първа победа в първата шестица след обрат срещу Локомотив (Пловдив)

Левски направи пълен обрат само за три минути, за да стигне до успеха / Снимки: Боян Ботев, БТА

Първенство на България по футбол, среща от 33-ия кръг на Първа лига между отборите на Локомотив (Пловдив) и Левски:

Локомотив (Пловдив) – Левски 1:2 (1:2)

голмайстори: 1:0 Мичи Нтело 10, 1:1 Вендерсон Цунами 29, 1:2 Рикардиньо 32

стадион: „Локомотив“, Пловдив

главен съдия: Валентин Железов, гр. Бургас

жълти картони: Кристиян Пешов, Мартин Райнов, Хорхе Сегура, Димитър Илиев (Локомотив Пловдив); Карлос Охене, Марин Петков, Билал Бари (Левски)

състав на Локомотив (Пловдив): Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Тодор Павлов, Кристиян Пешов (87 - Мартин Паскалев), Ивайло Иванов (46 – Мартин Райнов), Христо Иванов (46 – Евандро), Мартин Петков (46 – Владимир Медвед), Петър Андреев (65 – Бабакар Дион), Димитър Илиев, Мичи Нтело

състав на Левски: Пламен Андреев, Патрик-Габриел Галчев, Хосе Кордоба, Келиан ван дер Каап, Вендерсон Цунами, Карлос Охене (76 – Асен Чандъров), Асен Митков (84 – Патрик Мислович), Евертон Бала, Марин Петков, Фабио Лима (84 – Джавад Ел Джемили), Рикардиньо (70 – Билал Бари)

Отборът на Левски постигна първа победа в плейофите на Първа лига, след като „сините“ надделяха над Локомотив (Пловдив) с 2:1 като гост в третия си двубой от първата шестица на шампионата. Играчите на Николай Костов се озоваха в ролята на догонващи в резултата още в 10-ата минута след гол на Мичи Нтело, но само в рамките на три минути между 29-ата и 32-ата столичният тим направи пълен обрат с попадения на Вендерсон Цунами и Рикардиньо.

Така Левски излезе еднолично на четвърто място в класирането с актив от 58 точки, като се откъсна на три точки пред „черно-белите“, които регистрираха трета поредна загуба в плейофите и остават на пета позиция.

Преди началото на двубоя от Локомотив (Пловдив) почетоха със специална церемония футболистите от шампионския отбор на „железничарите“, който завоюва титлата в първенството през сезон 2003/2004.

Срещата започна с възможност за Левски. Рикардиньо получи в противниковата половина и шутира силно от около 25 метра, но встрани от вратата.

В десетата минута обаче домакините поведоха в резултата с първия си шанс. Ангел Лясков изведе Мичи Нтело зад гърба на Хосе Кордоба и белгийският нападател преодоля безпроблемно Пламен Андреев за 1:0.

В 29-ата минута „сините“ изравниха. Вендерсон Цунами бе изпуснат в наказателното поле на Локомотив след центриране от корнер и засече неспасяемо с глава от близка дистанция за 1:1.

Само три минути след това играчите на Николай Костов направиха пълен обрат. Асен Митков изведе с отлично подаване Рикардиньо сам срещу Кристиан Томов и бразилецът преодоля технично стража на „смърфовете“, за да изведе своя тим напред в резултата.

В последната минута от редовното време на първата част Марин Петков овладя на границата на наказателното поле, финтира Кристиян Пешов и шутира по земята, но Томов реагира и улови.

Втората част започна с още един точен удар за столичния тим дело на Патрик-Габриел Галчев. В 63-ата минута десният краен бранител на „сините“ получи нова възможност. Той се озова на стрелкова позиция в наказателното поле след бърза контраатака през центъра, но ударът му отново бе отразен от Томов.

В 74-ата минута капитанът на Локомотив Димитър Илиев засече с глава центриране от пряк свободен удар, но Пламен Андреев бе на мястото си и улови.

В 88-ата минута влезлият като резерва Джавад Ел Джемили отправи опасен изстрел по диагонала, преминал встрани от целта.

Към 10:25 на 02.06.2024 Новините от днес