site.btaНю Йорк Рейнджърс е първият отбор, който се класира за втория кръг на плейофите в НХЛ

снимка: АП/Tom Brenner

Ню Йорк Рейнджърс е пъврият отбор, който се класира за втория кръг на плейофите в НХЛ, след като спечели категорично серията срещу Вашингтон с 4:0 победи. В четвъртия мач Рейнджърс надигра столичани с 4:2.

Артьоми Панарин вкара ключовия гол в третия период и добави асистенция за успеха. По веднъж за победата се разписаха още Каапо Како, Винсънт Трочек и Джак Рослович.

Вратарят Игор Шестьоркин отрази 23 удара, а Мика Зибанеяд добави две асистенции за шампиона в редовния сезон.

Във втория кръг на плейофите в Източната конференция Рейнджърс очаква победителя от сблъсъка между Каролина и Ню Йорк Айлендърс, в който Каролина води с 3:1.

Ванкувър победи Нешвил с 4:3 и поведе с 3:1 в серията.

Канадците стигнаха до успеха след продължение, като победното попадение в добавеното време отбеляза Елиан Линдхолм.

Брок Бесър реализира хеттрик за Ванкувър в редовното време, включително два гола в последните 2:49 минути, с което прати мача в продължение.

Колорадо разгроми Уинипег с 5:1 и поведе с 3:1 победи в серията.

Валери Ничушкин записа първия хеттрик в кариерата си за успеха на "лавината".

Едмънтън взе аванс от 3:1 в серията срещу Лос Анджелис след победа с 1:0 в четвъртия мач.

Еван Бушар вкара единствения гол в мача, а вратарят на Ойлърс Стюърт Скинър спаси 33 удара.

Към 15:03 на 15.05.2024 Новините от днес