site.btaЧерно море победи Локомотив Пловдив и се доближи на точка от втория във временното класиране ЦСКА-София

Снимка: Красимир Кръстев/БТА

Среща от 31-ия кръг на efbet Лигата, първа шестица:

Черно море – Локомотив Пловдив 1:0 (1:0)

Голмайстори: 1:0 Васил Панайотов (11-ата мин.);

Стадион „Тича“;

Зрители - 3000;

Съдия – Ивайло Стоянов;

Жълти картони: Атанас Илиев, Цветомир Панов, Едгар Пашеко (Черно море); Мартин Райнов, Оливер Камдем, Ефе Али, Мартин Паскалев, Тодор Павлов (Локомотив Пловдив);

Състави:

Черно море – Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов, Пабло Гарсия, Васил Панайотов, Мазир Сула (90+2 мин. Берк Бейхан), Илиан Илиев – младши (79-ата мин. Едгар Пашеко), Андреяс Калкан (68-ма мин. Уеслен Жуниор), Атанас Илиев (79-ата мин. Исмаил Иса);

Локомотив Пловдив – Кристиан Томов, Ангел Лясков, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Ефе Али (73-ата мин. Петър Андреев), Оливер Камдем, Ивайло Иванов (89-ата мин. Христо Иванов), Мартин Райнов (46-ата мин. Бабакар Дион), Кристиян Пешов (83-ата мин. Владимир Медвед), Мартин Петков (46-ата мин. Димитър Илиев), Мичи Нтело;

Черно море победи Локомотив Пловдив с 1:0 в мач от 31-ия кръг на efbet Лигата, първа шестица. Единственият гол в мача вкара Васил Панайотов през първата част. С успеха си варненският тим остава на третото място с актив 65 точки, с точка по-малко от втория ЦСКА-София. Локомотив остава четвърти с 55 точки, с една повече от петия Левски.

Първата ситуация в мача бе пред вратата на домакините. Във втората минута Мартин Петков центрира от корнер в наказателното поле на Черно море, където Мартин Райнов засече топката с глава, но тя премина над вратата. В 7-ата минута Кристиян Пешов бе изведен в добра позиция отдясно в наказателното поле на домакините и стреля, но вратарят Иван Дюлгеров успя да избие, последваха два нови удара на играча на гостите, но първият бе пресечен, а вторият – неточен. В 9-ата минута Черно море създаде първото положение пред вратата на Локомотив Пловдив. Андреяс Калкан пусна пас в наказателното поле на гостите към Атанас Илиев, който стреля по земя, но ударът бе слаб и вратарят Кристиан Томов успя да улови. В 11-ата минута домакините откриха резултата. Мазир Сула центрира отляво в наказателното поле на гостите към далечната греда, където Васил Панайотов беше съобразителен и с глава вкара за 1:0. В 23-ата минута Андреяс Калкан успя да пробие отляво в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят Кристиан Томов улови топката. В 34-ата минута домакините пропуснаха отлична възможност да удвоят преднината си. Мазир Сула намери в наказателното поле на гостите около точката за изпълнение на дузпа Андреяс Калкан, който обаче от чиста позиция стреля неточно. В 37-ата минута вратарят на Черно море Иван Дюлгеров предотврати сигурен гол, след като боксира топката след опасен удар с глава на Мартин Райнов. В 42-ата минута Влатко Дробаров засече с глава топката след центриране от свободен удар от ляво, но вратарят на гостите Кристиан Томов улови.

В 49-ата минута гостите можеха да изравнят резултата. Мичи Нтело напредна с топката и пусна отличен пас към Кристиян Пешов, който бе сам срещу вратаря на домакините Иван Дюлгелов, но стражът  на „моряците“ успя да спаси. В 59-ата минута домакините пропуснаха възможност да вкарат нов гол. Виктор Попов проби отдясно и пусна пас към Атанас Илиев в наказателното поле на гостите, но ударът на нападателя на Черно море бе блокиран, при последвалата добавка от почти легнало положение на Мазир Сула вратарят Кристиан Томов успя да спаси. В 68-ата минута Ивайло Иванов от гостите стреля опасно по диагонал отдясно, но топката премина над вратата. В 82-ата минута вратарят на гостите Кристиан Томов спаси опасен удар на Мазир Сула. В 86-ата минута Едгар Пашеко бе изведен от Уеслен Жуниор в много добра позиция отляво в наказателното поле на гостите и стреля, но вратарят Кристиан Томов отново спаси.

Към 02:50 на 14.05.2024 Новините от днес