site.btaДва финала и три бронзови медала за българките на Европейското първенство по бокс в Сърбия

Златислава Чуканова постигна категоричен успех след сериозна доминация на полуфиналите в Белград. снимка: БТА

Два финала и три бронзови медала постигнаха състезателките по бокс от националния отбор на България в днешния ден на Европейското първенство в Белград (Сърбия). За златото ще играят Златислава Чуканова (50 кг) и Светлана Каменова (57 кг).

Чуканова записа успех с 4:1 съдийски гласа срещу Нина Радованович (Сърбия), след като доминираше през цялата среща. В спор за титлата тя ще боксира в събота с Шанън Суийни (Република Ирландия).

Каменова надигра с 5:0 Клаудия Нечита (Румъния) и в неделя ще мери сили с Дария Абрамова (Русия). Третата в света и трикратна вицешампионка на Стария континент ще има възможност да спечели първото си злато, след като надигра убедително Нечита, показа видимо превъзходство и с отлично движение по ринга не остави почти никакви шансове на съперничката си.

С бронзови отличия се поздравиха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг) и Аслъхан Мехмедова (63 кг). В последния мач на националките на България Мехмедова отстъпи срещу рускинята Елена Бабичева с 0:5 гласа.

Севда Асенова, която е двукратната европейска шампионка и има три сребърни отличия от шампионати на Стария континент, бе принудена да се оттегли след първия рунд на мача с Кристина Варга (Сърбия) заради контузия.

В категория до 52 кг Поптолева отстъпи с 0:5 съдийски гласа пред олимпийската вицешампионка от Токио 2020 Бусе Чакъроглу (Турция).

Аслъхан Мехмедова (63 кг) загуби от рускинята Елена Бабичева с 0:5 гласа.

По-късно днес предстоят полуфиналните битки при мъжете, където България има шестима участника.

Към 02:58 на 05.05.2024 Новините от днес