site.btaГеорги Миланов вкара гол за Динамо (Букурещ), но тимът му остава в зоната на изпадащите на румънското първенство

Българският полузащитник Георги Миланов вкара един гол за Динамо (Букурещ), който завърши 3:3 при гостуването на Университатя (Клуж) в "Луд" мач на Клуж Арена. Но "Кучетата" могат математически да изпаднат след този кръг, ако конкурентите им Политехника (Яш) и особено У Крайова 1948 постигнат победи в понеделник.
Вратарят на клуба от стадион "Щефан чел Маре" Аднан Голубович , направи невероятна грешка за втория гол на Уни Клуж и това може да се окаже решаващо за спасението на Динамо от изпадане.

Домакините от Клуж излязоха напред още в 5-ата минута чрез Даниел Попа, но в 37-ата Динамо изравни с точния изстрел на Ахмед Бани след подаване на Денис Политич.

Три минути след началото на второто полувреме Георги Миланов изведе своите напред. Това стана при контраатака, когато същият този Политич застигна топката на самата аутлиния и я върна на границата на наказателното поле. Българският халф я посрещна с левия крак и я прати в горния ъгъл на вратата, пазена от Андрей Горчя. Само 8 минути по-късно Миланов беше заменен от Корнел Костин.

Домакините обаче изравниха в 61-ата минута чрез Денис оанча. Вратарят Голубович скочи за висока топка в куп от футболисти, но при падането я изпусна. Оанча беше най-бърз и веднага я прати в мрежата, а съдията не се трогна от протестите на гостите, искащи фаул в атака.

До края на мача Динамо повече още един път чрез Домагой Павичич в 87-ата минута, но бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Лукас Масоеро изравни в добавеното време за 3:3. И това попадение трябва да тежи на съвестта на вратаря и защитата на Динамо, защото падна след поредица от рикошети при изпълнен ъглов удар, а никой не изчисти топката извън наказателното поле.

Така кръг преди края на първенството Динамо (Букурещ) – водени от бившия треньор на Ботев (Пловдив) Желко Копич, е на предпоследното 15-о място с 22 точки. Толкова има и У Крайова 1948 пред тях със същата голова разлика, но по-добри допълнителни показатели. Политехника (Яш) е на последното място с 21, но в понеделник затваря кръга с гостуване на Херманщат. Добрата новина за "червените" от Букурещ е, че в последния кръг приемат осигурилия си първо място в плейофната група УТА Арад.

Към 11:46 на 18.05.2024 Новините от днес