site.btaЛивърпул се сбогува с мечтата за титлата след загуба от Евертън, Манчестър Юнайтед посочи пътя на Шефилд Юнайтед към Чемпиъншип

Доминик Калвърт-Люин вкара втория гол за Евертън в мача с Ливърпул / снимка: АП/Jon Super

Отборът на Ливърпул практически се сбогува с мечтата си за спечелване на 20-а титла в Англия през този сезон, след като отстъпи с 0:2 като гост на Евертън в отложен мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

"Червените" контролираха топката през повечето време и създадоха някои добри шансове за гол, но домакините бяха клинични пред вратата на съперника си и записаха едва четвъртата си домакинска победа в мърсисайдското дерби от 2004 година насам.

Всъщно Евертън не бе печелил на "Гудисън Парк" срещу вечния си съперник от 2010 година насам, но Джарад Брантвайт даде надежда на феновете, че това ще се промени с гол в 27-мата минута. Защитникът бе точен с удар от упор, който не остави шансове на вратаря на Ливърпул Алисон Бекер.

След паузата Евертън прие играта напълно в своята половина, но "карамелите" се добраха до втори гол в 58-мата минута, когато Доминик Калвърт-Люин скочи най-високо след центриране от корнер и с глава бе точен за 2:0.

До края на мача Луис Диас имаше отлична възможност да вкара поне почетен гол за "червените", но ударът му намери гредата зад блестящия в този мач Джордан Пикфорд.

В класирането Ливърпул остава на второ място със 74 точки от 34 мача. Мърсисайдци са на три точки зад лидера Арсенал и на една пред Манчестър Сити, който обаче е с два мача по-малко.

Евертън е на 16-а позиция с 33 точки и четири кръга преди края на сезона е на осем точки над зоната на изпадащите.

В друг мач от снощи Манчестър Юнайтед победи с 4:2 като домакин Шефилд Юнайтед. Поражението практически изхвърли "остриетата" в Чемпиъншип, като това може да стане и теоретично още този уикенд, тъй като те изостават с 10 точки от спасителния бряг при оставащите само четири кръга.

Гостите могат да съжаляват, че не си тръгнаха с нещо повече от "Олд Трафорд", тъй като повеждаха на два пъти - в 35-ата минута чрез Джейсън Богъл и в 50-ата чрез Бен Бреретон Диас, но домакините осъществиха обрат след голове на Хари Магуайър в 42-рата минута, Бруно Фернандеш в 61-вата от дузпа и 81-вата минута, както и Расмус Хьойлунд в 85-ата минута.

Успехът върна Манчестър Юнайтед на шесто място в класирането с 53 точки от 33 срещи.

"Червените дяволи" имат три точки аванс пред Нюкасъл, който отстъпи с 0:2 при визитата си на Кристъл Палас.

И двата гола за домакините вкара Жан-Филип Матета, който бе точен след почивката.

С успеха "орлите" се изкачиха до 14-о място с 39 точки, като спечелиха всеки от последните си три двубоя.

В последния мач от снощи Борнемут надделя с 1:0 над Уулвърхямптън като гост с гол на Антоан Семеньо през първата част, а през втората на два пъти голове на домакините бяха отменяни. И двата отбора са в средата на таблицата, като имат само теоретични шансове за класиране в европейските турнири през следващия сезон.