site.btaМонпелие победи Тулуза като гост във френското първенство по футбол

Монпелие победи Тулуза като гост във френското първенство по футбол
Снимка: AP Photo/Daniel Cole

Теджи Савание вкара един от головете на сезона във френското първенство по футбол и Монпелие спечели с 2:1 като гост на Тулуза в мач от 32-ия кръг в Лига 1. С това шампионите от 2012 изпревариха вчерашния си съперник в класирането и двата отбора остават в "златната среда" с десето и 11-о място.

Савание получи центриране от Исияга Сила в 27-та минута и засече топката от воле, изпращайки я в горния десен ъгъл на вратата на домакините за 1:0. Те изравниха чрез Тайс Далинга преди почивката, но девет минути преди края на мача Халил Фаяд донесе победата на Монпелие.

Тулуза доигра мача с човек по-малко заради картон на Расмус Николайсен две минути след втория гол за гостите.

Лориен пък направи нова крачка към Лига 2, след като загуби с 0:2 срещу Ланс като гост. Ели Уахи и Давид Перейра да Коща бяха точни за домакините, които са шести с 49 точки и две зад Ница. Лориен пък е предпоследен и изостава с три точки от първия над чертата Льо Авър, който има мач по-малко.