site.btaАкадемик (Пловдив) завърши с категорична победа сезона в Националната баскетболна лига за мъже

Снимка: НБЛ

Отборът на Академик (Пловдив) приключи с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига за мъже. Пловдивските "студенти" реализираха 20 тройки и надиграха състава на Берое с категоричното 125:92 (39:21, 34:27, 29:23, 23:21) като домакини в последна среща от 10-ия кръг във втората осмица в шампионата. Въпреки успеха Академик остава извън плейофите в първенството, също както и гостите от Стара Загора, които завършват кампания на последното 12-о място.

В пловдивската зала "Сила" играчите на старши треньора Йордан Янков взеха инициативата от самото начало на двубоя и в края на първата четвърт имаха солиден аванс от 18 точки при 39:21. Във втората част Академик продължи да доминира на паркета, разчитайки много на стрелбата си от далечно разстояние и така "студентите" се оттеглиха на почивка при резултат 73:48.

Домакините влязоха също толкова концентрирани и след паузата, като успяха бързо да поведат с 30 точки разлика при 81:51 и благодарение на ефективността си в нападение запазиха този аванс и в края на третата четвърт - 102:71. В последните десет минути и двата отбора намалиха оборотите, но  Академик спечели и четвъртата част с 23:21, за да може пловдивският тим да се поздрави с крайния успех - 125:92.

Най-резултатен за победителите бе Кръстомир Михов, който завърши с "дабъл-дабъл" от 30 точки и 16 борби, а 22 точки добави друг от юношите на клуба - Йоанис Кикрилис.

За Берое Николай Титков вкара почти половината от точките на своя отбор и приключи с 45 пункта на сметката си.

Към 02:25 на 04.05.2024 Новините от днес