site.btaНационалът Павлин Иванов игра 26 минути при загуба на Сибиу в мъжкото баскетболно първенство на Румъния

снимка: instagram.com/bccsusibiu

Отборът на Сибиу, с българина Павлин Иванов в състава, загуби от гостуващия Констанца със 105:110 (22:27, 22:20, 19:24, 27:19, 11:11, 4:9) в третия мач за разпределение на местата от пето до осмо в първенството на Румъния по баскетбол за мъже. Така Сибиу загуби серията с 1:2 и ще играе за седма-осма позиция с тима на Динамо Букурещ. Първата среща е на 8 май.

Редовното време завърши 90:90, а първото продължение 101:101. Във вторите добавени пет минути гостите спечелиха с 9:4 точки и стигнаха до крайния успех.

Българският национал беше титуляр и завърши с 4 точки, 5 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка за 25:58 минути на паркета.

От неговите съотборници Рареш Ута вкара 24 точки и спечели 8 борби, а Седрик Хендерсън беше най-резултатен за Констанца с 29 точки.

Към 06:36 на 18.05.2024 Новините от днес