site.btaКоул Палмър вкара 4 гола за убедителна победа на Челси над Евертън във Висшата лига

снимка: Ian Walton /AP Photo

Отборът на Челси постигна убедителна победа с 6:0 при домакинството си на Евертън в 33-ия кръг на английското футболно първенство. Челси няма загуба във Висшата лига от началото на февруари и заема девето място във временното класиране с 47 точки, на 1 зад осмия Уест Хям, но от два мача по-малко. Тимът на Евертън се намира на 16-а позиция към момента с 27 точки в актива си и една среща по-малко.

21-годишният полузащитник на домакините от Лондон Коул Палмър реализира четири от шестте попадения в двубоя. Той вкара и първите три гола в мача, след като се разписа в 13-ата, 18-ата и 29-ата минута за 3:0 в полза на Челси.

Николас Джаксън покачи преднината на лондончани на 4:0 в 44-ата минута, а в 64-ата от дузпа Палмър отбеляза четвъртия си гол в срещата, след като малко по-рано, в 55-ата минута, пропусна друга възможност. Палмър изпълни дузпата след разправии между Джаксън и Нони Мадуеке, които предизвикаха недоволството на мениджъра Маурисио Почетино.

Крайното 6:0 оформи в 90-ата минута 20-годишният защитник Алфи Гилкрист.

С четирите си попадения Коул Палмър се превърна в първия футболист на Челси, който реализира гол в седем поредни мача от Висшата лига на "Стамфорд Бридж", а записа и втори пореден хеттрик при домакинствата на тима. Палмър донесе преднина на Челси след успешна комбинация с Джаксън в 13-ата минута, а пет по-късно отново преодоля защитата на Евертън.

Той вече има общо 23 гола на сметката си за сезона, а освен това стана и първият играч на Челси, който достига границата от 20 попадения във Висшата лига от Еден Азар през сезон 2018/2019.

В 35-ата минута португалецът Бето вкара топката във вратата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада, а в седмата минута на добавеното време той пропиля още един шанс за гол за Евертън