Голмайстори: 0:1 Чинонсо Офор 27, 1:1 Педриньо 57
червен картон: Борислав Цонев (Арда) - 65
Жълти картони: Милен Стоев, Иван Коконов (Арда)
ЦСКА 1948: Петър Маринов, Стив Фуртадо (87-Джонатан), Теодор Иванов, Росен Божинов,
Симеон Василев,Емил Ценов (87-Симеон Димитров), Реян Даскалов (46-Евгени Сердюк),Бирсент
Карагарен,Талис, Радослав Кирилов (46-Парвижон Умарбаев), Педриньо (80-Марио Топузов) Арда Кърджали: Анатолий Господинов, Деян Лозев, Милен Стоев, Пламен Крачунов,
Принц Ебенезер, Лъчезар Котев, Джелал Хюсеинов, Станислав Иванов (80-Ивано Коконов),
Борислав Цонев, Ел Мами Тетах (88-Христо Митев), Чинонсо Офор (90+2 Тонислав Йорданов)

ЦСКА 1948 и Арда Кърджали завършиха наравно 1:1 в мач от 31-ия кръг на efbet Лига, Втора група. Чинонсо Офор даде аванс на състава от Кърджали през първото полувреме, а след почивката Педриньо донесе точката за домакините, с която те се изкачиха на седмата позиция с актив от 44 точки. Ботев Пловдив е осми също с 44 пункта, а Арда остава девети с 40.

Преди първия съдийски сигнал капитанът на домакините Радослав Кирилов бе награден от Спас Джевизов за това, че в предишния кръг срещу Локомотив Пловдив изигра мач номер 200 в елита.

В началото на срещата ЦСКА 1948 създаде по-интересните положения, но Петриньо и Талис не успяха да преодолеят Анатолий Господинов.  Арда отговори в 20-ата минута, след като Борислав Цонев опита изстрел от разстояние, но Петър Маринов направи атрактивно спасяване.

Гостите от Кърджали стигнаха до откриване на резултата в 27-ата минута. Принц Окезие Ебенезер центрира в наказателното поле на ЦСКА 1948, където Чинонсо Офор с глава отблизо прати топката неспасяемо в мрежата на Маринов.

Пет минути преди края на първата част Арда пропусна да удвои своя аванс. Цонев центрира от свободен удар в наказателното поле, но Офор стреля неточно.

Само три минути след почивката ЦСКА 1948 можеше да изравни резултата, но се стигна до сериозен пропуск. Бирсент Карагарен прати топката в десния стълб, а тя попадна във влезлия на почивката Евгений Сердюк, който на празна врата стреля в аут.

В 57-ата минута ЦСКА 1948 изравни, след като Педриньо шутира директно от пряк свободен удар на около 25 метра, а вратарят на Арда Господинов не бе убедителен и кълбото спря в мрежата.

В 65-ата минута Борислав Цонев от гостите, който днес празнува рожден ден беше изгонен с директен червен картон. Главният съдия Кристиян Колев прегледа нарушението със системата ВАР и се видя как Цонев стъпва много лошо върху глезена на Талис.

До края на срещата до промяна в резултата не се стигна.

Към 19:10 на 16.05.2024 Новините от днес