site.btaБарселона победи Пари Сен Жермен в мач с пет гола, Атлетико Мадрид взе аванс срещу Борусия Дортмунд в Шампионската лига

Снимка: AP Photo/Lеwis Joly

Испанските отбори Барселона и Атлетико Мадрид постигнаха победи в първите срещи от четвъртфиналите на Шампионската лига съответно срещу Пари Сен Жермен и Борусия Дортмунд.

Барселона се наложи над ПСЖ на стадион „Парк де Пренс“ в зрелищен мач с 3:2.

Испанският гранд първи откри резултата в Париж. В 37-ама минута младият най-младият на терена Ламин Ямал центрира остро отдясно, вратарят на домакините Донарума успя да избие топката пред връхлитащия Роберт Левандовски, но тя попадна в Рафиня, който я вкара в опразнената врата между двама защитници – 0:1.

ПСЖ направи шеметно начало на второто полувреме. В 48-ама минута центриране на Килиан Мбапе бе избито лошо от защитата на каталунците, топката попадна в Усман Дембеле, който направи финт и с левия крак заби топката под напречната греда на вратата на Тер Щеген. Това попадение даде крила на парижани. Само три минути по-късно Фабиан Руис даде остър пас през защитата за Витиня, който с диагонален удар стреля покрай вратаря на Барса за 2:1.

ПСЖ не бе далеч и от трети гол, като резервата Брадли Баркола стреля силно отдясно, Тер Щеген изби топката с ръце, като после тя рикошира в напречната греда.

В 62-рата минута току-що влезлият на терена Педри за Барселона даде прехвърлящ пас към Рафиня, който от въздуха с удар с външната част на обувката на левия си крак вкара в долния десен ъгъл на вратата на Донарума.

В 77-ата минута се стигна до нов обрат на терена. Илкай Гюндоган от гостите изпълни корнер, а влезлият веднага преди това като резерва Андреас Кристенсен вкара с глава за 2:3.

В другия мач от вечерта Атлетико Мадрид взе малък аванс, като се наложи над Борусия Дортмунд с 2:1. Тимът от испанската столица откри резултата още в четвъртата минута на мача, когато халфът Родриго де Пол се възползва от грешка на защитата на гостите и отблизо се разписа.

Малко след половин час игра Антоан Гризман изведе Самуел Лино на удобна позиция в наказателното поле и той с отсечен удар в десния ъгъл на вратата направи 2:0.

Борусия обаче съхрани шансовете си за реванша следващата седмица. В 81-вата минута резервата Себастиен Алер се възползва от недобро изчистване, обърна се мигновено и вкара в левия ъгъл на вратата на Ян Облак.

В последните минути на мача Атлетико извади късмет, тъй като топката два пъти срещаше гредите, като вторият път бе след удар на Юлиан Брандт с глава в последните секунди.

Реваншите в Барселона и Дортмунд са във вторник, 16 април.

Към 20:14 на 29.04.2024 Новините от днес