site.btaБалкан победи Спартак Плевен, успехи за Черноморец и Рилски спортист в първата шестица на Националната баскетболна лига за мъже

снимка БТА архив

Лидерът в класирането и носител на Купата на България Черноморец (Бургас) победи убедително гостуващия Черно море Тича (Варна) с 89:59 (26:16, 21:18, 17:13, 25:12) в среща от 29-ия кръг на първата шестица на Националната баскетболна лига за мъже.

Тимът на Васил Евтимов е начело в подреждането с 53 точки от 24 победи и 5 загуби, а втори с две точки по-малко е Рилски спортист. Черно море Тича е шести с 11-18. Двубоят беше дебют за новия старши треньор на варненци Георги Давидов.

За състава на Черноморец, който водеше в резултата през цялата среща, се отличи Андрей Иванов с 16 точки и 7 борби, Травис МакКонико вкара 15 точки, а Милен Захариев се отчете с 13 точки и 5 борби.

Къртис Джоунс и Аверил Угба отбелязаха по 15 точки за тима от Варна.

В следващия кръг на 13 април Черноморец ще гостува на ЦСКА в София, а Черно море Тича ще играе с Балкан.

Шампионът от миналия сезон Балкан спечели домакинството си на Спартак Плевен със 72:67 (25:21, 16:15, 19:24, 12:7) и записа четвърти пореден успех. "Зелените" са с баланс от 19-10 и са четвърти в класирането, докато плевенчани имат 20 успеха и 9 поражения на третата позиция.

Димитър Димитров вкара 22 точки за Балкан. Йордан Минчев записа "дабъл-дабъл" - 16 и 14 борби, а Сюприйм Ханна се отчете с 15 точки.

Талиб Занна единствен беше с двуцифрен точков актив за Спартак - 13 точки и 9 борби.

На 13 април Балкан ще играе срещу Черно море Тича, докато ден по-късно Спартак ще приеме Рилски спортист.

В София ЦСКА отстъпи пред Рилски спортист (Самоков) със 78:88 (20:26, 23:13, 18:22, 17:27). Гостите натрупаха по-солиден аванс в последните 10 минути, след като след 30 минути имаше равенство 61:61.

Джо Лоусън беше най-резултатен за успеха с 18 точки и 8 борби. Чавдар Костов завърши със 17 точки и 4 асистенции, по 13 отбелязаха Алекс Симеонов и Мирослав Васов.

"Дабъл-дабъл" за ЦСКА записа Георги Боянов - 22 точки и 14 борби, по 17 точки вкараха Александър Радукич и Виктор Гергов.

Във втората шестица Левски разгроми като гост Берое (Стара Загора) със 115:70 (25:22, 30:18, 29:18, 31:12).  Максим Бочев се отчете с "дабъл-дабъл" от 25 точки и 14 борби. 18 точки има Красимир Петров, а 15 - Лъчезар Димитров. За Берое се отличиха Дарин Иванов с 22 и Калоян Колчев с 20 точки.

Шумен победи Академик Пловдив с 88:80 (25:24, 22:21, 21:22, 20:13). Дейвис Ролинс приключи с 32 точки и 7 борби за успеха, Карим Мане добави 22 точки и 5 борби. Йоанис Кикрилис и Николай Маринов бяха най-добри за Академик с по 17 точки.

В друга среща Миньор 2015 надделя над гостуващия Ямбол с 91:68 (19:17, 16:19, 23:13, 33:19) след силно второ полувреме.

22 точки за домакините отбеляза Никола Ивкович, 18 Ромело Бърел, а Данило Арнитович се отчете 16 точки и 10 борби.

За Ямбол Николай Михайлов записа 22 точки.

Срещи от 29-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Първа шестица
Черноморец (Бургас) - Черно море Тича - 89:59 (26:16, 21:18, 17:13, 25:12)
ЦСКА - Рилски спортист (Самоков)      - 78:88 (20:26, 23:13, 18:22, 17:27)
Балкан - Спартак Плевен               - 72:67 (25:21, 16:15, 19:24, 12:7)

Втора шестица
Шумен - Академик Пловдив      - 88:80 (25:24, 22:21, 21:22, 20:13)
Берое (Стара Загора) - Левски - 70:115 (22:25, 18:30, 18:29, 12:31)
Миньор 2015 - Ямбол           - 91:68 (19:17, 16:19, 23:13, 33:19)
10. Академик Пловдив	29	10	19	2340:2458	39
11. Миньор 2015       	29	10	19	2202:2376	39
12. Берое	        29	8	21	2338:2666	37

Към 19:53 на 29.04.2024 Новините от днес