site.btaМиньор 2015 се справи с Шумен, Ямбол надигра Берое в Националната баскетболна лига

снимка: БТА, архив

Тимът на Миньор 2015 постигна домакински успех над състава на Шумен с 97:87 (17:24, 22:25, 29:19, 29:19) в мач от 28-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига (НБЛ) за мъже. След две поредни поражения съставът от Перник стигна до девети успех от началото на сезона, а отборът на Шумен прекъсна серията си от три победи и претърпя 17-а загуба.

Гостите имаха превъзходство през по-голяма част от първите 30 минути игра. Те натрупаха 10 точки аванс на почивката – 49:39, но перничани изравниха до 68:68 преди последния период.

Богдан Бринюк бе най-резултатен за Миньор 2015 с 27 точки, 3 борби и 2 асистенции, а Георги Кендеров се включи с 16 точки и 3 борби.

За Шумен Карим Мане се отчете с 28 точки, 8 борби и 6 асистенции.

В друг мач от кръга отборът на Берое продължи с негативната серия и отстъпи като домакин на тима на Ямбол с 91:104 (20:26, 26:29, 22:26, 13:23). Старозагорци вече имат 20 загуби и 8 победи, докато баскетболистите на Ямбол записаха 12-и успех, а имат и 16 поражения.

Домакините опитаха да се противопоставят на противника и на почивката водеха с 56:55. В края на третата част Ямбол имаше аванс от 81:78 и с по-силна последна четвърт стигна до победата, въпреки скъсения състав, с който ще разполага до края на сезона.

Павел Маринов се отличи с „дабъл-дабъл“ от 30 точки и 12 борби, а Александър Матушев завърши с 22 точки.

Играещият старши треньор на Берое Дарин Иванов реализира 29 точки, 3 борби и 5 асистенции, а Николай Титков добави 25 точки, 6 борби и 9 асистенции.

В следващите си двубои от втората шестица в НБЛ на 10 април Миньор 2015 приема Ямбол, Шумен ще бъде домакин на Академик Пловдив, а Берое ще посрещне Левски.

Срещи от 28-я кръг в Sesame Национална баскетболна лига (НБЛ) за мъже:

Берое – Ямбол – 91:104 (20:26, 26:29, 22:26, 13:23)
Миньор 2015 – Шумен – 97:87 (17:24, 22:25, 29:19, 29:19)
ЦСКА – Балкан - 80:92 (25:24, 24:25, 18:17, 13:26)
Черно море Тича – Спартак Плевен – 86:90 (17:23, 16:19, 17:22, 27:13, 9:13) след продължение

в неделя:
Черноморец – Рилски спортист

от четвъртък:
Левски – Академик Пловдив – 81:73 (18:14, 19:20, 17:20, 27:19)

10. Академик Пловдив 	28 	10  18 	 2260:2370   38
11. Миньор 2015         28 	 9  19 	 2111:2308   37
12. Берое               28       8  20   2268:2551   36

Към 15:28 на 16.05.2024 Новините от днес