site.btaИлия Груев бе титуляр за Лийдс при равенство срещу Съндърланд

Илия Груев бе титуляр за Лийдс при равенство срещу Съндърланд
снимка: Risto Bozovic /AP Photo

Българският национал Илия Груев бе титуляр и игра пълни 90 минути за Лийдс Юнайтед при равенството 0:0 като домакини на Съндърланд в мач от 42-ия кръг на втора дивизия в английския футбол – Чемпиъншип.

Футболистите на Лийдс Юнайтед не успяха да стигнат до победата във втори пореден двубой, но спечелената 1 точка излязоха на второ място във временното класиране с 87, колкото има и третият Ипсиуч, който обаче е с мач по-малко. Лидер в Чемпиъншип е Лестър с 88 точки и също една среща по-малко.

Тимът на Съндърланд е 13-и към момента с 53 точки в актива си.

С равенството срещу Съндърланд отборът на Лийдс, който се стреми към промоция в елитната Висша лига, прекъсна серията си от девет победи като домакин.

В последните 15-ина минути Илия Груев и съотборниците му имаха претенции за игра с ръка на Люк О'Нин след ъглов удар за Лийдс, но такава не бе отсъдена.

Към 20:01 на 29.04.2024 Новините от днес