site.btaКлоп черпи вдъхновение от обрата срещу Барселона при победата на Ливърпул срещу Лутън

снимка: АП/Jon Super

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп каза, че зашеметяващият обрат в Шампионската лига срещу Барселона през 2019 г. е вдъхновил неговия отбор за победата срещу Лутън Таун на Анфийлд снощи.

Клоп каза, че е обещал на отбора си преди няколко месеца, че никога няма да използва като пример незабравимия полуфинален мач, когато въпреки липсата на ключови играчи, включително Мохамед Салах и Роберто Фирмино, Ливърпул направи сензационен обрат, за да победи Барселона с 4:0 и да отстрани каталунците с общ резултат 4:3.

Срещу Лутън мърсисайдци изоставаха в резултата с 0:1 на почивката, но изиграха шеметно второ полувреме и спечелиха с 4:1.

"Тази вечер наруших обещанието си", каза през смях Клоп.

"Мачът беше подобен, много играчи липсваха", добави той.

Ливърпул не можеше да разчита срещу Лутън на ключови играчи, сред които Салах, Дарвин Нунес, Диого Жота, Къртис Джоунс, Доминик Собослай, Трент Александър-Арнолд и вратарят Алисон Бекер.

В резултат на това Ливърпул пусна най-младия си титулярен отбор - 25 години и 68 дни - за мач от Висшата лига за последните пет години.

Върджил ван Дайк, Коди Гакпо, Луис Диас и Харви Елиът отбелязаха головете за успеха на Ливърпул.

"Второто полувреме бяхме перфектни, нали? Трябваха ми няколко минути, за да осмисля, когато получих всички новини за контузиите. Но това, което исках момчетата да покажат, те го направиха. Много съм доволен от представянето. Много съм щастлив, заради толкова много неща, които видяхме тази вечер, преди мача никой не знаеше как момчетата ще приемат това предизвикателство, защото това е предизвикателство", каза още Клоп.

Към 02:18 на 20.05.2024 Новините от днес