site.btaЮношеският национален отбор на България до 16 години победи селекцията на Вестфалия в приятелски мач

снимка: БФС

Юношеският национален отбор на България до 16 години постигна престижен успех с 2:1 над връстниците си от селекцията на германската провинция Вестфалия в приятелска среща, играна в Национална футболна база "Бояна".

Гостите успяха да открият резултата още в 5-ата минута чрез Сам Дитрих, но българите показаха изключителен дух и до края на двубоя обърнаха развоя  в своя полза. Това се случи само за три минути през второто полувреме. Първо в 65-ата минута капитанът Веселин Бачев беше точен за 1:1, а 180 секунди по-късно Александър Георгиев донесе успеха на домакините.

Двата отбора ще изиграят още една контрола помежду си. Тя ще се състои отново в Бояна в понеделник, 1 април, и също както и първата проверка, ще бъде излъчена пряко в YouTube канала на Българския футболен съюз. Началният час на мача е 11:00.

Състав на България: Иван Кехайов, Николай Николов, Божидар Жечев, Веселин Бачев (79-Симеон Турлаков), Сашо Грънчаров (61-Мартин Пейчев), Сергей Ангелов (61-Франчеко Калия), Емануил Няголов, Максим Минков (70-Валентино Върбанов), Александър Георгиев (70-Иван Дейков), Кристиян Михайлов (70-Иво Мотев), Махир Шерифов (61-Младен Петков).

Към 02:27 на 20.05.2024 Новините от днес