site.btaКолорадо се спаси от елиминация в серията с Далас

Колорадо се спаси от елиминация в серията с Далас
Вратарят Александър Георгиев направи 23 спасявания за победата на Колорадо над Далас / снимка: АП/Tony Gutierrez

Полуфинална серия в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ):

Далас - Колорадо - 3:5
* Далас води с 3:2 победи в серията. Играе се до четири успеха от седем мача

Роденият в България руски вратар Александър Георгиев направи 23 спасявания за победата на Колорадо Аваланш с 5:3 над Далас Маверикс в мач номер 5 от полуфиналите в Западната конференция на Националната хокейна лига на САЩ и Канада.

По този начин "лавините" намалиха изоставането си в серията на 2:3 победи и се спасиха от елиминация. Те обаче трябва да спечелят и следващите два мача, за да отстранят "звездите".

В Далас домакините на два пъти повеждаха в резултата, като във всяка от първите две третини двата тима си размениха по един гол. Джо Павелски и Миро Хайсканен бяха точни за домакините, но Артури Лехконен и Кейл Макар успяваха да изравнят.

В решителния трети период Колорадо вкара два гола още в първите 4:30 минути чрез Кейси Мителщад и отново Макар, преди Логан Станковен да намали на 3:4.

Крайното 5:3 бе оформено от Нейтън МакКинън малко повече от три минути преди края на срещата.

Шестият мач от серията е Денвър в нощта на петък срещу събота.

Към 23:11 на 02.06.2024 Новините от днес