site.btaНикола Йокич вкара 40 точки при успеха на Денвър над Минесота, Ню Йорк Никс поведе на Индиана Пейсърс в серията

Снимка: AP Photo/David Zalubowski

Избраният за MVP през редовния сезон в Националната баскетболна асоциация Никола Йокич реализира 40 точки за успеха на Денвър Нъгетс над Минесота Тимбъруулвс със 112:97. Така шампионите от Денвър вече водят с 3:2 в серията и са само на един успех от класиране за финала в Западната конференция на НБА.

Сърбинът Йокич добави още 13 асистенции и седем борби. Аарън Гордън се отчете с 18 точки и 10 борби, а Джамал Мъри помогна с 16 точки.

Карл-Антъни Таунс поведе тима на Минесота с 23 точки, френският център Рюди Гобер помогна с 18. Сега Минесота е длъжен да постигне победа в собствената си зала "Таргет Сентър" в четвъртък, за да прати серията в седми мач в Денвър.

В коментара си преди мача треньорът на тима от Минеаполис Крис Финч изрази несъгласие с глобата от 75 000 долара, наложена на Гобер за жест за получаване на пари към съдията Скот Фостър по време на четвъртия мач от серията между двата тима.

Джейлън Брънсън отбеляза 44 точки при победата на Ню Йорк Никс над Индиана Пейсърс със 121:91 в петия мач между двата отбора. Тимът от Ню Йорк води в серията с 3:2 и също има нужда от още един успех за крайната победа.

Никс загубиха третия и четвъртия мач в Индианаполис, на сега взе важен аванс в двубоя. Шестият мач между двата тима е в петък.

Брънсън вкара поне 40 точки за пети път от 11 мача в плейофите през тази пролет. Той добави 7 асистенции и 4 спечелени борби за 43 минути на паркета.

Джош Харт помогна за победата с 18 точки и 11 борби, а Айсая Харнещайн се отчете със 17 борби.

Алек Бъркс се включи с 18 точки от пейката, а Майлс Макбрайд добави 17 за тима от Ню Йорк.

Паскал Сиакам завърши с 22 точки и 8 борби за Индиана, докато Майлс Търнън приключи с 16 точки. Тайръз Холибъртън бе ограничен само до 13 точки с 5 успешни стрелби от 9 опита. Андрю Намбхард отбеляза 11 точки.

"Недостатъчни усилия, загубихме всяка част. Бяхме унищожени при загубените точки и борбите. Беше притеснително, но и добър урок", коментира след загубата треньорът на Индиана Рик Карлайсъл.

Към 01:43 на 10.06.2024 Новините от днес