site.btaФутболните национали на България до 16 години започнаха с победа на международния приятелски турнир "Милян Милянич"

снимка: Български футболен съюз

Юношеският национален отбор на България по футбол до 16 години стартира с успех с 2:0 над връстниците си от Черна гора участието си в международния приятелски турнир “Милян Милянич” в Сърбия.

Селекцията на старши треньора Тодор Симов бе по-добра през целия мач и закономерно се поздрави с победата, като и двата гола паднаха след почивката. Попаденията за държавния тим на България вкараха Максим Минков, който бе точен в 56-ата минута и Никола Генчев, разписал се десетина минути преди края.

С успеха българският тим се класира за финала на надпреварата, който ще се състои в четвъртък, 16 май. В него националите ще се изправят срещу победителя от двубоя между Сърбия и Република Северна Македония.

Съставът на България:
12. Иван Кехайов, 3. Николай Любомиров (64 - 16. Емануил Няголов), 4. Веселин Бачев, 14. Мартин Портарски (64 - 5. Симеон Турлаков), 21. Венислав Михайлов (64 - 8. Димитър Челебиев), 17. Самуил Мечев (46 - 15. Илиан Гатински), 6. Валери Владимиров (64 - 2. Божидар Жечев), 18. Сашо Грънчаров (64 - 22. Даниел Ръжданов), 9. Васил Василев (46 - 19. Максим Минков), 10. Кристиян Горянов (64 - 13. Никола Генчев), 11. Димитър Урумов

Селекционер: Тодор Симов

Голмайстори: 1:0 Максим Минков 56, 2:0 Никола Генчев 81.

Към 03:26 на 29.05.2024 Новините от днес