site.btaЧилиецът Алехандро Табило изхвърли Новак Джокович от турнира в Рим

Чилиецът Алехандро Табило изхвърли Новак Джокович от турнира в Рим
Новак Джокович се сбогува с турнира в Рим още в първата седмица на турнира / снимка: АП/Alessandra Tarantino

Чилиецът Алехандро Табило постигна най-престижната победа в кариерата си, след като отстрани световния номер 1 Новак Джокович в третия кръг на турнира "Мастърс" в Рим с резултат 6:2, 6:3.

Шесткратният шампион Джокович не приличаше на себе си срещу направилия брилянтен мач Табило и закономерно се сбогува с турнира.

Табило, който е номер 32 в света, потегли много мощно и поведе с 4:0 гейма след само няколко минути игра. Сръбският му съперник така и не намери вариант за отговор и предаде първия сет за 31 минути.

Ситуацията на корта не се измени особено и във втория сет. В него Табило отново поведе с пробив в самото начало, а успя да реализира и още един такъв в края, за да спечели срещата след само 68 минути.

В четвъртия кръг Табило ще се изправи срещу руснака Карен Хачанов, който отстрани аржентинеца Франсиско Черундоло след 6:2, 6:4.

Към следващата фаза продължават още бразилецът Тиаго Монтейро и португалецът Нуно Боржеш, които постигнаха трисетови победи съответно над сърбина Миомир Кецманович и италианеца Франческо Пасаро.

Към 18:49 на 23.05.2024 Новините от днес