site.btaЧерно море Тича победи Спартак Плевен и изравни резултата в плейофната серия

Черно море Тича победи Спартак Плевен и изравни резултата в плейофната серия
Снимка: Кореспондент на БТА във Варна Данаил Войков

Втора среща от четвъртфиналния плейоф на Националната баскетболна лига (НБЛ):

Черно море Тича – Спартак Плевен - 80:74 (17:16, 14:19, 19:21, 30:18)

Резултатът в серията е 1:1 победи;

Зала „Христо Борисов“;

Зрители - 600;

Съдии – Иван Маринов, Серафим Петров и Мирослав Камбуров;

Най-резултатни: Къртис Джоунс 38 т., Иван Спиров 20 т. (Черно море Тича); Цветомир Чернокожев 19 т., Родни Първис 12 т. (Спартак Плевен);

Черно море Тича победи Спартак Плевен с 80:74 при домашния треньорски дебют на Георги Давидов и изравни резултата в четвъртфиналната плейофна серия в Националната баскетболна лига за мъже. Домакините стигнаха до успеха след много силна последна четвърт, която спечелиха категорично с 30:18.

За Черно море Тича Аверил Ъгба за пореден път завърши с дабъл-дабъл – 14 точки и 12 борби, с дабъл-дабъл завърши и Иван Спиров с 20 точки и 10 борби. Най-полезен за домакините бе Къртис Джоунс с 38 точки, 5 борби, 7 асистенции и 3 откраднати топки. За Спартак с дабъл-дабъл завършиха Цветомир Чернокожев с 19 точки и 10 борби и Талиб Занна – 12 точки 10 борби. Третият мач между двата отбора е в петък (3 май) в Плевен.

Преди началото на срещата играчът на домакините Аверил Ъгба получи наградата за най-добър борец в редовния сезон на НБЛ.

Двата отбора изиграха много интересна и оспорвана първа четвърт. Домакините успяха да поведат в началото с 5:2, след което гостите обърнаха при 6:5. Последва равенство при 7:7, след което с кош на Николай Стоянов Спартак поведе с 3 точки при 10:7. Домакините на два пъти намаляваха пасива си до точка и успяха да поведат отново при 15:14 с кош на Иван Спиров 3 минути и 15 секунди преди края на първия период. Черно море Тича взе първата част със 17:16. След едно равенство при 19:19 в началото на втората част, домакините поведоха с 3 точки след почти три минути игра при 22:19. Пет минути и 37 секунди преди почивката Талиб Занна бе точен на два пъти от наказателен удар и не само изравни при 24:24, но и изведе Спартак напред – 25:24. След малко повече от 6 минути игра, заради грешки на домакините в атака, гостите успяха да поведат с 8 точки при 33:25. На почивката Спартак водеше в резултата с 4 точки – 35:31.

След почивката в началото на третия период в играта и на двата отбора имаше много брак, а стрелбата им не беше на ниво. Почти в средата на третата част домакините успяха да стопят изоставането си до само точки – 39:40, след тройка на Иван Спиров и кош на Аверил Ъгба. Играчите на Спартак обаче бързо успяха да върнат преднината си, която стана 7 точки при 49:42 около три минути и половина преди края на третата част. Преди последната част резултатът бе 55:50 за Спартак, след като Къртис Джоунс от домакините вкара тройка пет секунди преди сирената. След малко повече от минута игра през последния период с тройка на Къртис Джоунс Черно море Тича намали пасива си до 2 точки при 56:58. Четири минути и 18 секунди преди края на мача домакините успяха да изравнят резултата при 65:65 след кош на Иван Спиров. Малко по-късно Черно море Тича поведе при 68:67 след тройка на Къртис Джоунс. Около 2 минути 42 секунди преди края с кош и точно изпълнен наказателен удар от Къртис Джоунс домакините дръпнаха с 5 точки – 72:67. До края на частта Черно море Тича показа изключително самоотвержена игра и заслужено спечели двубоя.

Втори срещи от четвъртфиналните плейофи в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ):

ЦСКА – Балкан – 82:77 (26:16, 21:18, 21:20, 14:23)
Резултатът в серията е 1-1 победи;

Левски – Черноморец – 74:88 (17:25, 23:26, 19:24, 15:13)
Ченоморец спечели серията с  2-0 победи;

Шумен – Рилски спортист - 67:96 (8:25, 27:27, 13:28, 19:16)
Рилски спортист спечели серията с 2-0 победи;

Черно море Тича – Спартак Плевен – 80:74 (17:16, 14:19, 19:21, 30:18)