site.btaДимитър Кузманов стартира с победа в квалификациите на турнир по тенис от сериите "Чалънджър" във Франция

снимка: БТА архив

Националът на България за Купа "Дейвис" Димитър Кузманов се класира за втория кръг на квалификациите на турнира по тенис на клей от сериите "Чалънджър" в Екс-ан-Прованс (Франция) с награден фонд 205 хиляди евро.

Кузманов победи на старта представителя на домакините Пиер-Юг Ербер с 6:4, 6:2 за 73 минути. Французинът е седми поставен в схемата, бивш номер 36 в световната ранглиста на АТП и петкратен шампион от Големия шлем на двойки.

Българинът взе един път подаването на съперниката си по пътя към успеха в първия сет, а във втората част беше още по-убедителен и след два пробива затвори мача.

Пловдивчанинът заработи 3 точки за ранглистата и 1095 евро, а в спор за място в основната схема ще играе утре срещу номер 2 Фелипе Малигени Алвеш (Бразилия).

Алвеш е 128-и в света и има три победи в четири мача срещу Кузманов. За последно те играха един срещу други на 16 януари тази година на "Чалънджър" в Тенерифе, а българинът отстъпи с 6:3, 3:6, 2:6.

Към 23:51 на 15.05.2024 Новините от днес