site.btaТреньорът на ЦСКА-София Стамен Белчев: "Всяка победа срещу Левски е добра, но трябва да си извлечем поуките"

Изказвания след мача от 31-ия кръг в Първа лига между ЦСКА-София и Левски (3:1):

Стамен Белчев (старши треньор на ЦСКА-София):
"Най-хубавото беше резултатът. Не е най-добрият мач за нас, през второто полувреме Левски стоеше по-добре от нас. На почивката казах, че мачът все едно започва от 0:0. Влязохме лошо след почивката.

Имахме скорост в атака. Това ни даде предимство, но имаме много забележки за играта като цяло. Има още много какво да се желае, но резултатът е добър. Отборът трябва да се представя много по-добре като цяло, не само защитниците. След 3:0 трябваше да играем много по-освободено и да държим топката, а тогава противникът трябва да се съобразява с нас.

Футболистите трябва да бъдат готови във всеки един момент. Нека сега се насладим на резултата. Утре имаме тренировка, ще преценим какво ще правим. Мачът се играе 90 минути. Ако допуснем още едно попадение, ще има голямо напрежение, а това е недопустимо. Всяка победа срещу Левски е добра, но трябва да си извлечем поуките. Противникът стигаше лесно до наказателното поле във всяка атака. Не искам младите да прегорят.

Всяка една победа е важна, но преди тази имах доста малко време да работя с отбора. Видях слабости в играта на отбора и през първото полувреме.

Гледам да помогна сега на отбора, не мисля толкова напред в бъдещето. "

Към 00:41 на 10.05.2024 Новините от днес