site.btaБоряна Калейн завоюва бронзово отличие в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент

Боряна Калейн, снимка БТА

Боряна Калейн спечели бронзов медал в многобоя при жените, а Никол Тодорова зае 13-а позиция на Световната купа по художествена гимнастика в Ташкент (Узбекистан).

Калейн игра стабилно и в двата състезателни има актив от 133.250 точки. Вчера тя получи 35.000 за изпълнението си с обръч, 34.300 на топка, а днес има 31.900 точки на бухалки и 32.050 на лента. Така тя взе бронзовото отличие.

Никол Тодорова завърши със 122.400 точки (32.900 на обръч, 28.800 на топка, 29.900 на бухалки и 32.050 на лента) при дебюта си на Световна купа и завърши на 13-а.

Шампионка в многобоя стана златната медалистка от световния шампионат във Валенсия 2023 Дария Варфоломеев (Германия) със 135.950 точки (35.850 на обръч, 35.500 на топка, 33.600 на бухалки и 31.000 на лента). Втора се нареди  представителката на домакините Тахмина Икромова със 135.000 точки (35.150 на обръч, 33.250 на топка, 34.250 на бухалки и 32.350 на лента).

Пет от общо осем възможни финала на отделните уреди за България при жените утре. Боряна Калейн е финалистка на четирите уреда, а Никол Тодорова намери място сред най-добрите осем на обръч.

Съдия за България на това състезание е Даниела Велчева.

Към 12:49 на 09.05.2024 Новините от днес