site.btaЛийдс с Илия Груев в състава претърпя тежко поражение, Лестър се завръща във Висшата лига

Лийдс с Илия Груев в състава претърпя тежко поражение с 0:4 при визитата си на Куинс Парк Рейнджърс от 45-ия кръг на Чемпиъншип. Българският национал бе титуляр за гостите на "Лофтъс Роуд" и бе на терена до 88-ата минута, когато бе заменен от Глен Камара.

С това поражение тимът на Даниел Фарке остава на втора позиция с актив от 90 точки, но има едва 1 повече от преследвача Ипсуич, който е и с два мача по-малко. Лидер в класирането с 94 пункта е Лестър Сити, който след загубата на Лийдс си гарантира промоция за Висшата лига.

За Куинс Парк Рейнджърс резултата откри Илиас Хаир в 8-ата минута, а в 22-рата минута Лукас Андерсен удвои.

Линдън Дайкс направи резултата класически в 73-ата минута, а четири минути преди край на редовното време Сам Фийлд оформи крайното 4:0.

Към 17:23 на 08.05.2024 Новините от днес