site.btaОБНОВЕНА Росица Денчева загуби само два гейма и се класира за полуфиналите на турнир по тенис в Анталия, Стаматова отпадна на сингъл и на двойки

Росица Денчева, снимка: БФ Тенис

Росица Денчева постигна трети убедителен успех и се класира за полуфиналите на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 15 хиляди долара.

17-годишната българка разгроми на четвъртфиналите осмата поставена Нана Кавагиши (Япония) с 6:1, 6:1 за 58 минути. Това е трета поредна победа за нея в надпреварата без да загуби сет.

За място на финала българката ще играе срещу Башак Ерайдън (Турция).

Юлия Стаматова загуби в друга четвъртфинална среща от първата поставена Лаура Хиетранта (Финландия) с 3:6, 1:6 за 1:38 час.

Стаматова отпадна и на полуфиналите в надпреварата на двойки. Българката и Дефне Чирпанлъ (Турция) отстъпиха пред поставените под номер 1 Наталия Сиедлиска (Германия) и Радка Зелничкова (Словакия) с 5:7, 2:6 за 1:33 час.

Към 01:06 на 07.05.2024 Новините от днес