site.btaРеал Мадрид детронира миналогодишния носител на трофея в Шампионската лига Манчестър Сити

снимка: AP/Dave Thompson

Реал Мадрид детронира Манчестър Сити и ще играе на полуфиналите в Шампионската лига. 14-кратният клубен шампион на Европа спечели с 4:3 след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията двата отбора направиха равенство 1:1, а в първата среща резултатът беше 3:3.

Двубоят в Англия започна силно за гостите от Мадрид. В 12-ата минута Едерсон спаси шут на Родриго, но след това при добавката бразилецът откри резултата в полза на испанците.

Пет минути след това Ерлинг Холанд беше неточен при опит за изравняване. Последваха нови пропуски на Холанд, Бернардо Силва и Кевин де Бройне.

След почивката Андрий Лунин се намеси решително след удари на Джак Грийлиш и Фил Фоудън. В 70-ата минута отново вратарят на Реал Мадрид предотврати нова опасност в наказателното поле, създадена от Грийлиш.

Все пак малко по-малко от четвърт час преди края на редовното време Де Бройне изравни за миналогодишния носител на трофея с удар отблизо. В 79-ата минута нов шут на белгийския национал беше отбит от Лунин.

Седем минути преди изтичане на редовното време отново Кевин де Бройне би неточно от чиста позиция в наказателното поле, пропускайки честа възможност в полза на водения от мениджъра Пеп Гуардиола състав.

В продълженията Реал Мадрид се бранеше изцяло и очакваше изпълнението на дузпи. При 11-метровите удари ветеранът Лука Модрич започна с пропуск за Реал Мадрид, но след това Андрий Лунин спаси опитите за гол от бялата точка на Бернардо Силва и Матео Ковачич, давайки сериозен аванс за мадридчани.

Решителната дузпа в сблъсъка беше реализирана от Антонио Рюдигер, който осигури крайния успех в полза на "белите" с 4:3.

Реал Мадрид ще играе на четвърти пореден полуфинал в Шампионската лига. Съперник на водения от треньора Карло Анчелоти състав ще бъде Байерн Мюнхен, който отстрани Арсенал.

Към 15:30 на 30.04.2024 Новините от днес