Първи полуфинален мач в турнира за купата на България по футбол:

ЦСКА-София - Ботев Пловдив)            0:1 (0:0)
червени картони: Браян Кордоба (ЦСКА-София) 63, Ивелин Попов (Ботев Пловдив) 63
жълти картони: Юрген Матей, Марселино Кареасо (ЦСКА-София), Джеймс Ето'о, Николай Минков, Хидает Ханкич (Ботев Пловдив)
стадион "Васил Левски"
състави
ЦСКА-София: Густаво Бусато, Юрген Матей, Енес Махмутович, Браян Кордоба, Тибо Вион, Амос Юга, Марселино Кареасо, Данило Асприля (66-Станислав Шопов), Тобиас Хайнц (67-Емануел Шакич), Улаус Скаршем (88-Илиан Антонов), Джонатан Линдсет
Ботев Пловдив: Хидайет Ханкич, Йонас Там, Дилан Мертенс (78-Мартин Секулич), Мохамед Брахими (73-Ехидже Укаки), Ивелин Попов, Джеймс Ето'о, Николай Минков, Антоан Конте, Антонио Перера, Уме Емануел (90-Димитър Папазов), Константинос Балоянис

ЦСКА-София загуби с 0:1 у дома срещу Ботев Пловдив в първи полуфинален мач в турнира за купата на България, игран на тежък терен и при непрестанен валеж от дъжд. Двубоят беляза завръщането на треньора Стамен Белчев начело на "армейците". Специалистът замени Нестор Ел Маестро, който се раздели с отбора преди няколко дни.

В петата минута Тобиас Хайнц стреля близо до гредата на вратата на гостите. Десет минути след това Хайнц центрира и топката достигна до Данило Асприля, който шутира, а топката закачи страничния стълб от външната страна.

В 22-тата минута Улаус Скаршем изпробва късмета си от границата на наказателното поле, но кълбото премина много над напречната греда.

Десет минути по-късно Скаршем получи пространство пред себе си и овладя пред наказателното поле и шутира опасно, но кълбото премина покрай вратата.

В последните минути на първата част домакините имаха превъзходство, но не достигнаха до голови положения пред вратата на "жълто-черните".

Веднага след почивката Ботев нанесе удар, който може да се окаже много важен за крайния изход от двубоя. В 46-ата минута Ивелин Попов изведе Уме Емануел, който преодоля Густаво Бусато и прати топката във вратата на "червените", но имаше вдигнат флаг за засада. Попадението беше проверено от видео асистент реферите, след което беше зачетено.

Последваха по-силни изяви за пловдивчани и на два пъти Мохамед Брахими не успя да се разпише във вратата на ЦСКА-София.

В 61-ата минута Браян Кордоба и Ивелин Попов се спречкаха при нарушение в центъра на терена, след което получиха червени картони от главния арбитър Драгомир Драганов.

Близо четвърт час преди края на редовното време Джонатан Линдсет стреля неточно от наказателното поле на Ботев, след като беше изведен от Улаус Скаршем.

До края на гостите се бранеха умело и не допуснаха сериозно напрежение в наказателното си поле. ЦСКА-София регистрира трета поредна загуба у дома във всички турнири.

Срещата-реванш между двата отбора ще се проведе на 1 май в Пловдив.

Към 20:28 на 30.04.2024 Новините от днес