site.btaВалентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха

снимка БТА архив

Българката Валентина Георгиева се класира за финала на прескок на Световната купа по спортна гимнастика в Доха (Катар).

Състезателката на Филип Янев влезе сред осемте най-добри добри с втори резултат от 13.316 точки. Пред националката се нареди единствено представителката на Панама Карла Навас, която получи оценка от 13.916 точки.

Състезанието в Доха е последната от четирите Световни купи, които са квалификация за олимпийските игри в Париж.

Валентина Георгиева вече спечели квота за Олимпиадата, след като на първите три турнира има две втори и едно първо място.

Надпреварата в Катар е част от подготовката на българката за Европейското първенство, което ще се проведе от 3 до 5 май в Римини (Италия).

Към 20:29 на 30.04.2024 Новините от днес