site.btaСтарши треньорът на Барселона Шави: "Съдията беше катастрофа"

Старши треньорът на Барселона Шави: "Съдията беше катастрофа"
Снимка: АП

Старши треньорът на Барселона Шави изрази претенции към съдийството на румънеца Ищван Ковач след поражението от ПСЖ с 1:4 в реванша от четвъртфиналите на Шампионската лига.

Реферът остави Барселона с 10 души на терена през първото полувреме след червен картон на Араухо, а през втората част подмина ситуация за дузпа срещу Гюндоган. Шави не сдържа нервите си и отправи реплики към рефера през второто полувреме, за което бе изгонен на трибуните с червен картон.

"Казах на рефера, че е много слаб. Беше катастрофа. Колкото и да говорим, факт е, че червеният картон промени хода на мача. Не обичам да говоря за съдии, но в тази ситуация не можем да мълчим“, каза Шави пред Canal+.

ПСЖ спечели с общ резултат 6:4 и стигна до полуфиналите на Шампионската лига, където ще играе с Борусия Дортмунд.

"Докато бяхме 11 на 11, играхме добре организирани, но след червения картон развоят на мача се промени тотално. Можехме да направим 2:2, но Гюндо уцели гредата. Левандовски имаше възможност да направи 2:0, но стреля високо. Пропуснахме добри възможности, но не ни беше лесно, защото играхме с десет човека. Би било интересно да се види как щеше да се развие мачът, ако отборите бяха останали равни. Мисля, че се представихме достойно в тази Шампионска лига.

Барселона ще се върне, за да играе още по-добре следващия път и ще стигне още по-далеч“, каза още Шави след мача.

Към 09:08 на 30.04.2024 Новините от днес