site.btaУспехи за Торонто и Ванкувър в Националната хокейна лига

Успехи за Торонто и Ванкувър в Националната хокейна лига
снимка: Ethan Cairns/The Canadian Press via AP

Конър Гарланд вкара два гола, включително победното попадение в мача, а Джей Ти Милър направи три асистенции, за да запише рекордните 100 точки в кариерата си за сезона, при домакинския успех на Ванкувър Кенъкс Срещу Лас Вегас с 4:3 в среща от редовния сезон на Националната хокейна лига (НХЛ) на САЩ и Канада.

Куин Хюз и Брок Баузър се отличиха с по една шайба и една асистенция за лидера в Тихоокеанската дивизия Ванкувър. Вратарят Артурс Силовс направи 20 спасявания.

Джак Айхел се разписа два пъти, докато Ноа Ханифин добави гол и една асистенция за Голдън Найтс. Вратарят Лоугън Томпсън спря 26 удара и записа асистенция.

Вегас заема втората позиция за "уайлд кард" в Западната конференция.

Торонто победи Питсбърг с 3:2 след продължение в друга среща от НХЛ. Джейк МакКейб беше точен в 1:30 минута на допълнителното време, а домакините постигнаха петата си победа в последните шест мача. Гостите се изравниха с Детройт за втората "уайлд кард" в плейофите за Купа "Стенли" от Източната конференция, но Детройт е изиграл един мач по-малко.

МакКейб вкара за осми път през сезона след пас на Остин Матюс, който реализира 65-о си попадение за сезона, за да даде преднина на Торонто с 2:1 в началото на третия период. След това Дрю О'Конър да изравни за "пингвините" в 13:38 минута. Матю Нийс също се разписа, а Иля Самсонов спря 29 удара за кленовите листа.

Рикард Ракел добави един гол за тима Питсбърг, който спечели предишните си четири мача.

Остън Матюс изравни постижението на Алекс Овечкин от 65 попадения в една кампания в НХЛ за 21-и век. Руснакът постигна това през 2007-2008. През миналия сезон канадският нападател на Едмънтън Конър МакДейвид завърши редовния сезон с 64 гола.