site.btaВезенков игра три минути за победа на Сакраменто, Далас надигра Хюстън след продължение в НБА

снимка: АП/Noah K. Murray

Александър Везенков игра едва три минути при победата на Сакраменто над Бруклин със 107:77 в среща от Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада.

За краткото време на игрището, което получи в края на срещата, българинът не успя да запише точков актив.

Най-резултатен за "кралете" бе Де'Аарън Фокс с 20 точки, Кигън Мъри добави 19 точки, а Домантас Сабонис завърши с 18 точки и 20 борби.

Сакраменто прекъсна серия от две поредни загуби и с успеха срещу Бруклин се върна на третото място в Тихоокеанската дивизия, запазвайки шансове за плейофите.

Филаделфия победи Сан Антонио със 133:126 след продължение в друга среща от тази нощ. Тайрийз Макси наниза рекордните в кариерата си 52 точки за петата поредна победа на "севънтисиксърс".

Виктор Уембаняма бе най-полезен за Спърс с 33 точки и 18 борби.

Лидерът в Тихоокеанската дивизия Лос Анджелис Клипърс постигна драматична победа срещу Кливланд със 120:118. Пол Джордж вкара 39 точки, 23 от които в последната четвърт, включително ключов кош 7.1 секунди преди края.

Клипърс направи забележителен обрат, като успя да навакса 26 точки пасив.

Водачът в Югозападната дивизия Далас надигра Хюстън със 147:136 след продължение в зрелищно тексаско дерби. Кайри Ървинг завърши с рекордните си за сезона 48 точки, а Данте Екзъм вкара тройка със сирената и прати мача в продължение.

Дилън Брукс бе най-резултатен за Хюстън с 29 точки.

Бостън удължи победната си серия у дома на 13 мача след успех срещу Портланд със 124:107.

Джейлън Браун поведе Селтикс към успеха с 26 точки, а Пейтън Причард добави 20 точки и 8 асистенции.

Голдън Стейт надигра Юта със 118:110 в Сан Франциско. Клей Томпсън бе най-резултатен в мача с 32 точки, а Джонатан Куминга завърши с "дабъл-дабъл" - 21 точки и 10 борби. Звездата на Уориърс Стеф Къри получи почивка и не взе участие в мача, но и без него тимът успя да запише седма победа в последните осем мача.

Ню Йорк Никс нанесе четвърта поредна загуба на лидера в Централната дивизия Милуоки след успех със 122:109.

Джейлън Брънсън вкара 43 точки за Никс.

За Милуоки най-резултатен бе Янис Адетокунбо с 28 точки.

Ню Йорк Никс дели третото място в Източната конференция с тима на Орландо, който надигра Чикаго със 113:98.

Паоло Банкеро вкара 24 точки за Орландо, а Джейлън Съгс добави 19.

ДеМар ДеРозан бе водещ реализатор за Чикаго с 30 точки.

Минесота си върна лидерската позиция в Западната конференция след победа над Лос Анджелис Лейкърс със 127:117.

Наз Рийд записа "дабъл-дабъл" с 31 точки и 1 борби, а Антъни Едуардс добави 26 точки за успеха на Минесота.

За Лейкърс се отличи Руи Хачимура с 30 точки.

Към 23:28 на 16.05.2024 Новините от днес