site.btaЛече и Рома не си отбелязаха гол в среща от италианското футболно първенство

Лече и Рома не си отбелязаха гол в среща от италианското футболно първенство
снимка: Giovanni Evangelista/LaPresse via AP

Лече и Рома завършиха 0:0 в двубой от 30-ия кръг на футболното първенство на Италия.

Двамата отбора не успяха да стигнат до гол, въпреки че домакините отправиха шест удара в очертанията на вратата на "вълците" срещу три за гостите.

Играчите на Лече имаха шансове през първото полувреме, но доброто представяне на вратаря на Рома Миле Свилар не им позволи да стигнат до гол. И двата отбора продължиха да създават възможности след полувремето, като Патрик Доргу от Лече стреля отблизо, а Усем Ауар от Рома беше отразен с невероятна реакция на стража на Лече Владимиро Фалконе. Реми Удин имаше шанса да се превърне в герой за домакините в добавеното време, но ударът му от далечна дистанция премина малко извън целта.

Играчите на Даниеле Де Роси заемат пета позиция в класирането с 52 точки. Рома няма загуба в последните си шест мача от шампионата. Лече е на 13-о място с 29 точки.

В късния мач Интер, който е лидер в подреждането, приема Емполи.